1.Team Speak

Bir oyuncuysanız, TeamSpeak’i zaten duymuşsunuzdur, değil mi? Oyuncular arasında görüntülü sohbet için en popüler platformlardan biri. Ses kalitesi çok net, sınırsız kişiselleştirme seçenekleri ve diğer özellikler TeamSpeak’i gerçekten sesli iletişimin gücü haline getiriyor. Çok oyunculu oyuncular için elinizin altında olması gereken bir araç gibi.

TeamSpeak, Windows platformunda kolayca kullanılabilir. Ancak, yazılım Linux’ta kolayca kullanılamaz derler. En büyük Linux platformlarında olduğunu bilin ve endişelenmeyin.  TeamSpeak’i nasıl yükleyeceğinizi anlatıyoruz.

  • Debian/Pardus

 

  • Birinci olarak, Git’i sisteme yükleyelim

  • İkinci olarak, TeamSpeak3 istemcisinin en son kodunu alın.

  • Çalışma dizinini TeamSpeak klasörüne taşıyın.

  • Paketi oluşturalım

2-DEB paketi olacağını unutmayın – 32 bit ve 64 bit için. İhtiyacınız olanı yükleyin. Aşağıdaki komutu çalıştırın:

TeamSpeak3’ü kaldırmak için şu komutu kullanın:

2.Arch/Archman Linux

TeamSpeak, varsayılan olarak deposundadır. Komutu terminalde çalıştırın:

 

2.Zoom

Günümüz dünyasında iletişim, günlük yaşamımızın en önemli parçalarından biridir. Ailemizle, arkadaşlarımızla, meslektaşlarımızla veya başkalarıyla iletişim kurmadan toplumda bir adım atamayız. Yaptığımız her şey, her adımda başkalarını da içerir. Bu yüzden uygun bir iletişim olmadan işler oldukça kolay bir şekilde yayılabilir.

Arkadaşlarınızla sesli / görüntülü iletişim kurmaktan daha iyi ne olabilir? Video sohbet servisi için özel olarak tasarlanmış birkaç özel platform vardır. Zoom, dünyadaki herhangi biriyle video iletişimi sağlamak için önemli ölçüde optimize edilmiş ve düz kesim araçları sunan güçlü bir platformdur.

Zoom, tüm büyük platformlarda desteklenir – Windows, Linux, macOS ve Android. Zoom’u herhangi bir Linux dağıtımına yükleyelim.

Zoom İstemcisini Kurma

En son Zoom istemci paketini indirelim.

 

Veya, wget kullanarak DEB paketini indirin –

Ardından, DEB paketini yüklemek için aşağıdaki komutu çalıştırın –