Sal. Tem 14th, 2020

Özgürlük İçin

30 Dolara TV’nizi Akıllı TV özelliği ekleyin

2 min read

Pine64, önceden yüklenmiş Google uygulamaları ile gelmiyor, bunun için Google uygulamalarını kurmak gerekiyor.
Creative Commons Attribution

Elinizde HDMI girişi olan, TürkcellTV veya oyun konsolu bağladığınız bir aptal televizyonunuz var mı veya yeni bir Akıllı televizyon almayı mı planlıyorsunuz? Hop durun bir dakika en azından bu yazıyı okuyun. Aşağıda Aptal HDMI girişi olan bir televizyonu nasıl Akıllı TV’ye çevireceğinizi anlatacağız ve bunun için yaklaşık 30$ harcayacaksınız.

Malzeme Listesi.
1.Bir adet Pine64

2. 32GB veya 64GB micro SD card

3. Ethernet Kablosu( Eğer kablosuz veya bluetooth kullanmak isterseniz uzaktan kumanda vb bu modülleride almanız gerekiyor)

4. Klavye ve Fare (Tavsiye olarak küçük boy bir klavye ve fare)

5. 5 Volt adaptör ve micro usb girişli kablo ( cep telefonu sarj cihazınız işgörür)

6. HDMI girişli TV

Şimdi Pine64 için Android’i indiriyoruz. İndirirken SD kartınızın kapasitesiyle indereceğiniz imajın aynı olmasına dikkat edin. İndirilen imajı SD karta yazdırın.

 

Pine64 cihazınızı TV’ye bağlayın, güç kablosu, fare,klavyeyi takmayı unutmayın, herşey yolunda gittiğinde TV’nizde Pine64’ün açılışını ve standart Android’i  göreceksiniz.

 

İlk Yapılması Gereken:

Gmail hesabınıza giriş yapın, ardından, Rotasyon Kilit Adaptif uygulamasını yükleyin uygulamayı açın ve yatay modunda ekranını kilitleyin. Bunu yapmanız gerekiyor aksi takdirde Pine64’ü Android cep telefonu olarak görecek ve görüntü dikey olacaktır.
Pine64 Android’te Google uygulamaları gelmiyor, Android için mevcut olan tüm uygulamalar sizin hizmetinizdedir. Ben YouTube, HBO Go (Game of Thrones tamamlamak için), Hulu Plus, Google Play Filmler, Amazon Prime, VLC ve Plex yükledim.

kaynak:linux.com

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Translate »