Temmuz 21, 2024

Özgürlük İçin

ChatGPT GNU/Linux için Masaüstü Uygulaması

2 min read
Yapay zeka teknolojisinin (AI) kullanımı, İnternet üzerinden çevrimiçi kullanımıyla popüler hale geliyor ve büyüyor . Ve tabii ki, her türden kullanıcının kullanımı için kitleselleşiyor ve bu sadece şirketler ve kuruluşlar için değil . Bununla birlikte, son sınırlarından biri , yalnızca arama yapmak veya soruları yanıtlamak için değil, eylemler gerçekleştirebilmek için ortak ve günlük kullanım için bilgisayarların alanı olacaktır .

ChatGPT’deki Ana Özellikler

Bir sohbet robotunun temel özelliği, bir insan konuşmacıyı taklit etmektir. Ancak ChatGPT’nin çok yönlü olduğu görülüyor. İnanılmaz bir şekilde, bilgisayar programlarını yazabilir ve hata ayıklayabilir. Ayrıca müzik, televizyon oyunları, peri masalları ve öğrenci denemeleri besteleyebilir. Test sorularını yanıtlayabilir, şiir ve şarkı sözleri yazabilir. Ayrıca bir Linux sistemini taklit edebilir, tüm bir sohbet odasını simüle edebilir. OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT web tarayıcılar üzerinden  ücretsiz olarak erişim sağlamaktadır. ChatGPT’ye web sayfası https://chat.openai.com/ . Bununla birlikte GNU/Linux Masaüstünde kullanımı için uygulamalar mevcuttur.

ChatGPT’yi Linux’ta kullanmak için geçerli alternatifler

Bir İnternet aramasından sonra , Linux üzerinde ChatGPT’den faydalanmak için kurulumu ve kullanımı kolay olan aşağıdaki Masaüstü Uygulamalarını ve Web Tarayıcı Eklentileri

 

Uygulama: ChatGPT Masaüstü Uygulaması

1,ChatGPT Masaüstü Uygulaması, aşağıdaki ana özellikleri sunan güçlü bir ChatGPT Masaüstü İstemcisidir:

chat-ai-desktop
  1. platformlar arasıdır ve Linux, Windows ve MacOS için kullanılabilir .
  2. eylemlerin geçmişini çeşitli biçimlerde dışa aktarabilir .
  3. Push uygulama güncelleme bildirimleri yapabilirsiniz.
  4. Ortak kullanımlar için Kısayol tuşlarının kullanılmasına izin verir .
  5. Bir ChatGPT hesabına sahip olmayı gerektirir.

ChatGPT Masaüstü Uygulaması, aşağıdaki ana özellikleri sunan OpenAI ChatGPT platformu için kullanışlı, resmi olmayan bir Masaüstü istemcisidir:

  1. platformlar arasıdır ve Linux, Windows ve MacOS için kullanılabilir .
  2. Kullanımı, konuk işletim sisteminin menü çubuğuna odaklanmıştır.
  3. Tauri ve Rust teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir.
  4. Bir ChatGPT hesabına sahip olmayı gerektirir.

Eklenti: Merlin

Merlin, ChatGPT hesabı olmadan Mozilla Firefox ve Google Chrome web tarayıcılarından ChatGPT kullanmak için ücretsiz bir eklentidir.

Firefox için eklenti havuzunda ise ChatGPT ile ilgili arama yapmanız onlarca eklentiyi denemenizi ilgi alanınıza uygun eklentiyi kurmanızı sağlayacaktır.   Kodlama ile uğraşanlara ise Github Copilot X denemelerini tavsiye ederiz.      

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin